Rozwojowy Poznań

Fundusz filmowy

Poznań Film Commission jest biurem filmowym miasta Poznania, działającym w strukturach Estrady Poznańskiej – Instytucji Kultury Urzędu Miasta Poznania. Fundusz filmowy – bez niego nic by się nie udało.

Podobno pieniądzeszczęścia nie dają, jednak w obecnych czasach po prostu nie da się bez nich funkcjonować. Wyjątkowo ważne są podczas produkcji filmowych. Jest to skomplikowany i złożony proces, wymaga ogromnego zaangażowania, również tego finansowego. O dofinansowanie mogą ubiegać się twórcy filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych, seriali fabularnych oraz teledysków muzycznych. Bez względu na jakim etapie znajduje się produkcja, istnieje szansa na jej wsparcie finansowe. Biuro Poznań Film Commission gwarantuje producentom filmowym wszechstronną pomoc. Można wyróżnić cztery główne gałęzie funkcjonowania biura.

- Informowanie: dostarczanie producentom danych odnośnie zasobów technicznych czyli sprzętu, firm i specjalistów, udostępnianie bazy lokacji, w której znajduje się ponad dwieście miejsc mogących posłużyć za scenografię, wraz z ich opisami i zdjęciami. Mieszczą się tutaj tereny zielone( parki, lasy, jeziora, rzeki), wojskowe ( forty, bunkry, schrony), przeróżne budynki – od potężnych wieżowców, po malutkie, aczkolwiek urokliwe mieszkanka. Do ciekawych obiektów bez wątpienia zaliczyć można pełnowymiarowy symulator samolotu pasażerskiego Boeing B373NG, Ogród Botaniczny, Nowe Zoo i Słoniarnię. Organizowanie kwestii logistycznych, czyli transportu, castingów, wynajmu sprzętu, rekwizytów czy cateringu.

- Produkcja/koprodukcja – przyspieszone organizowanie niezbędnych wniosków, zgód, pozwoleń. Współpraca z służbami mundurowymi, uczestniczenie w negocjacjach z jednostkami miejskimi i prywatnymi zarządcami danych obiektów.

- Promowanie potencjału filmowego miasta – uczestnictwo w targach, festiwalach, konferencjach, spotkaniach branżowych w Polsce i na świecie.

- Wspieranie Finansowe – wcześniej wspomniany Fundusz filmowy, który przekazuje pieniądze na produkcje i postprodukcje projektów filmowych.

Fundusz filmowy wsparł już mnóstwo produkcji, do których należą: Hiszpanka, Mój rower, Ostra randka, Misja Afganistan, 7minut,Kto nigdy nie żył..., Czas surferów, Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem, Tydzień z życiamężczyzny, Ogniem i mieczem, PanTadeusz, Poznań 56, jedna z początkowych scen amerykańskiej produkcji Proof of life, Decay, Bies, Serce miłości, Na drodze, Deer boy, Auto terror, Chronology, W spirali, Bransoletka, Projekt: Przypadek, Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa, Kamień zgody, AWA-40 lat klubu filmowego, Komeda, Komeda, Podróż w czasie, Przemiany, 52 tysiące, Conrad Drzewiecki. Tancerz i choreograf, Przyjaciółki, Poznań 1989, Jasnowłosa prowincja, Narodziny wolności, Skradzione dzieciństwo, Jedyne udane powstanie.

Dzięki ogromowi pracy wykonywanej przez pracowników biura filmowego Poznań Film Commission, miasto docenili już znani i doceniani producenci filmowi. Miejmy nadzieję, że to dopiero początek i będziemy mogli być dumni z Poznania jeszcze bardziej, niż jesteśmy teraz.

 images/poznanfilmcommission-logo.png 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

DMC Firewall is a Joomla Security extension!