Czy architekt wnętrz zaprojektuje funkcjonalny loft?

W dobie dwudziestego pierwszego wieku możliwość zakupu własnego mieszkania to wspaniały moment dla każdego młodego człowieka. Mimo iż wybór na rynku nieruchomości (zarówno tych wtórnych, jak i pierwotnych) jest naprawdę ogromna, w rzeczywistości trudno znaleźć mieszkanie (bądź dom), które spełni nasze oczekiwania w stu procentach. Jeśli chodzi o projektowanie wnętrz Leszno czy Warszawa to miasta, w których nowi właściciele nieruchomości bardzo często sięgają po tego typu rozwiązania. W ostatnim czasie niezwykłą popularnością cieszą się w Polsce tak zwane lofty (oraz soft-lofty), które często przyciągają kupców swoją unikatowością, funkcjonalnością oraz nowoczesnością. Jak praktycznie urządzić taką nieruchomość? Czym charakteryzują się kuchnie i łazienki projektowane w loftach? Czym wreszcie różnią się od siebie lofty i soft-lofty? Odpowiedzi na te pytania są niezwykle aktualne i ciekawe, dlatego warto je poznać. Szczególnie wtedy, gdy planujemy w najbliższym czasie nabyć nieruchomość tego typu. 

 

Loft a soft-loft – najważniejsze różnice

Jeśli chcemy kupić nieruchomość typu loft, powinniśmy poznać różnicę pomiędzy tym ostatnim a tak zwanym soft-loftem. Jak się zatem okazuje, oryginalne nieruchomości przemysłowe przekształcone w nieruchomości mieszkalne nazywane są powszechnie loftami. Zapotrzebowanie na takie mieszkania okazało się w przeszłości (na przykład w Stanach Zjednoczonych) tak duże, że deweloperzy zaczęli tworzyć „sztuczne” mieszkania poprzemysłowe stylizowane na pomieszczenia pofabryczne. W ten sposób powstały soft-lofty, które nierzadko ceną przewyższają swoich przodków. Niestety poważną wadą wspomnianych budynków jest właśnie ich cena. Standardowe mieszkania czy nawet domki jednorodzinne są często dużo tańsze niż opisywane nieruchomości. Warto poszukać informacji na temat architekta, który mógłby taki loft urządzić, np. na stronie  http://www.wnetrzomania.com.pl architekt wnętrz Leszno.

Łazienki w loftach

Urządzaniem nietypowych łazienek zajmują się profesjonalne firmy dekoratorskie. Wpisując w wyszukiwarki takie frazy jak projektowanie łazienek Poznań czy projektowanie łazienek Leszno szybko znajdziemy przykładowe projekty realizowane przez doświadczonych i pomysłowych projektantów wnętrz. Jak się okazuje, pomieszczenia łazienkowe w loftach charakteryzują się raczej surowością i wyjątkową – jak na ten typ wnętrza – przestrzenią. Niemniej jednak warto pamiętać o tym, że każde pomieszczenie można łatwo ocieplić poprzez dodanie odpowiednich dodatków i dekoracji. Te ostatnie często mogą pełnić także funkcję praktyczną. 

Kuchnie w loftach 

Kolejnym pomieszczeniem, o którym warto wspomnieć w kontekście projektowania loftów jest oczywiście kuchnia (która nota bene pełni ważną funkcję w każdym domu czy mieszkaniu). Jeśli chodzi o projektowanie kuchni Poznań to jedno z miast, które posiada doświadczone działalności dekoratorskie wyróżniające się w urządzaniu tego typu pomieszczeń. Trzeba jednak dodać, że statystycznie Polacy równie często wpisują do wyszukiwarek takie frazy jak projektowanie kuchni Leszno czy Warszawa. Tak naprawdę profesjonalną firmę dekoratorską znajdziemy dzisiaj w każdym większym mieście.

 

http://www.wnetrzomania.com.pl architekt wnętrz leszno

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Our website is protected by DMC Firewall!