Czy ćwiczenie w domu jest bezpieczne?

Z pewnością wielu z nas wybierając miejsce do ćwiczeń decyduje się na własny dom. Niektórzy kierują się tutaj czynnikiem finansowym, dla innych natomiast czynnikiem decydującym jest komfort. Być może niepewnie czują się ćwicząc wśród obcych. Czy jednak wybór domu jest zawsze dobrą opcją?

Wszystko to zależy od tego jaki rodzaj ćwiczeń wybraliśmy oraz czy wcześniej mieliśmy kontakt z profesjonalnym trenerem. Dlaczego? Otóż na przykład ćwiczenia na skakance, hula-hoop, czy pompki należą do ćwiczeń w trakcie których trudno zrobić sobie krzywdę, o tyle na przykład trening tabata, jako ćwiczenia niezwykle intensywne, wykonywane w nieprawidłowy sposób mogą skutkować dla nas wieloma nieprzyjemnościami. Zła intensywność treningu, na przykład zbyt częste, czy zbyt szybkie wykonywanie ćwiczeń może przetrenować nasz organizm,a także doprowadzić do dziwnych kontuzji. Przede wszystkich powinniśmy pamiętać, że nasz organizm musi także mieć czas na regenerację po treningu i odbudowę, by w pełni spadać kolejne dawki kalorii. Co więc możemy zrobić aby ćwiczenia przez nas wykonywane przynosiły spodziewane efekty i nie powodowały nieprzyjemnych konsekwencji?

Jeżeli ćwiczymy fitness, warto wybrać takie treningi, które zawierają materiał audio, dzięki niemu będziemy mogli przyjrzeć się jak powinny wyglądać poprawnie wykonywane ćwiczenia. Pomocne może być także przypatrywanie się sobie w lustrze, dzięki czemu szybciej skorygujemy błędy. Jeżeli jednak wybraliśmy ćwiczenia, co do których nie mamy pewności jak je wykonywać, może warto poradzić się eksperta. Kilka wizyt w klubie fitness lub indywidualne zajęcia w domu mogą łatwo rozwiązać nasz problem i sprawić, że w końcu każdy wykonywany przez nas trening przynosił będzie spodziewane efekty. Okazać się może, że chodzi o mało znaczący fragment,, np. nieprawidłowy rozstaw nóg, który powodować może skurcze. Jeżeli więc po treningach odczuwamy jakiś rodzaj niedogodności czy bólu, powinien być to dla nas sygnał alarmowy świadczący o tym, że powinniśmy zmienić coś w naszym treningu i to jak najszybciej.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Our website is protected by DMC Firewall!