Jak wykształcić małego poliglotę?

Każdy rodzic chce by jego dziecko było ponadprzeciętne i większość z nich cechy geniuszu dostrzega już w najmniejszych dzieciach. Czy jednak sfera geniuszu dotyka także nauki języka obcego? Oczywiście, że tak. Jak zaznaczają naukowcy, im wcześniej dziecko będzie miało kontakt z drugim językiem obcym, tym szybciej go opanuje, ponieważ będzie uczyło się go w sposób naturalny, tak jak uczy się języka ojczystego. Poprzez osłuchanie się w języku dziecko zanurza się w nim i w pełni przyswaja słownictwo i poprawne akcentowanie, które z czasem staną się podstawą do tworzenia własnych konstrukcji zdaniowych. Jeżeli nasz partner jest obcokrajowcem, pozwólmy mu mówić do dziecka w innym języku, dzięki czemu szybko opanuje ono dwa języki, np. polski i angielski.

Gdy dziecko podrośnie możemy zapisać je na zajęcia językowe dla dzieci. Najlepiej by prowadził je native speaker. Z pewnością w ich trakcie dziecko nauczy się wiele poprzez zabawy i gry edukacyjne, które rozwiną w nim ciekawość światem zewnętrznym, a także sprawią, że w przyszłości kojarzyło będzie naukę z czymś pozytywnym.

Dla starszych dzieci natomiast warto pomyśleć nad dodatkowymi opcjami, np. zajęciami przygotowującymi do tekstów potwierdzających znajomość języka przez nasze dziecko, a także poszerzą jego zakres słownictwa. Idealną opcją są wyjazdy językowe dla dzieci do Anglii, gdzie nasze pociechy biorą udział w pełnym zanurzeniu w języku, a także poznają dzieci z rówieśnikami z innych krajów. Międzynarodowe znajomości z pewnością poszerzą horyzonty dziecka, a także otworzą go na inne kultury i poglądy. W trakcie wyjazdu dzieci biorą udział w inspirujących zajęciach z profesjonalnymi nauczycielami i native speakerami, którzy pobudzają w dziecku chęć do nauki i poszerzania wiedzy,a także sprawiają, że szybciej się uczy. Wyjazd to oczywiście jednak nie tylko nauka, ale także zajęcia dodatkowe – sportowe, artystyczne czy tematyczne, a także liczne wycieczki do inspirujących miejsc znajdujących się w kraju Szekspira.  

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Our website is protected by DMC Firewall!