Biurowce w Polsce i na świecie - charakterystyka

Nowoczesne biurowce wyrastają jak grzyby po deszczu nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Innowacyjne elewacje zewnętrzne zachwycające przechodniów czy zmodernizowane wnętrza wyposażone w system ochronny i nowoczesne urządzenia to dzisiaj codzienność. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat nowe biurowce licznie budowano w każdym większym mieście. Dlaczego zapotrzebowanie na nieruchomości biurowe wciąż zatem rośnie? Odpowiedź jest prosta. Mimo kryzysu na rynku wciąż pojawiają się nowe firmy. Te, które działają od lat, często mimo zawirowań gospodarczych ciągle radzą sobie bez większych problemów. Lokale na wynajem są więc jak najbardziej potrzebne. Zarówno większe, jak i mniejsze firmy liczą na wysoki standard oferowany dzisiaj przez firmy deweloperskie. Stąd wysokie walory estetyczne oraz praktyczne każdego nowopowstałego wnętrza. Jak w skrócie można scharakteryzować zatem budowle biurowe powstające w ostatnich latach? Wbrew pozorom wcale nie jest to takie proste.

Nowoczesność jest dzisiaj w cenie

Wiele osób poszukujących obecnie biura na wynajem stawia oczywiście na nowoczesność. Okazuje się jednak, że bardzo niewielu właścicieli firm – zgłaszając się na przykład do agencji nieruchomości – umie sprecyzować, czym wspomniana nowoczesność rzeczywiście jest. Z pomocą przychodzą firmy deweloperskie reklamujące swoje nieruchomości. W ostatnich latach wiele takich budynków powstało w większych miastach Polski. Jeśli chodzi o biurowce Poznań oraz nowo wybudowany biurowiec Jet Office jest w tym przypadku namacalnym przykładem nowoczesności połączonej z najpilniejszymi potrzebami człowieka. Warto mieć świadomość tego, że nowoczesność to w rozumieniu współczesnego konsumenta przede wszystkim wygoda. Nowoczesne windy, parkingi podziemne czy zewnętrzne dla każdego pracownika są czymś, na co zezwala dwudziestopierwszowieczny standard w przestrzeni deweloperskiej i budowlanej. Warto mieć świadomość tego, że nowoczesność wiąże się również bardzo płynnie z poczuciem bezpieczeństwa. Jak osiągnąć te dwa elementy w jednej nieruchomości biurowej?

Wygoda a bezpieczeństwo

Wygoda będzie zatem tym, co podnosi standard danego biurowca o tysiąc procent. Wspomniane windy w każdym budynku czy nowoczesne parkingi podziemne pozwalające zaoszczędzić cenną przestrzeń rzeczywiście sprawiają, że o nowych budynkach można mówić z podziwem. Bardzo ważnym elementem jest jednak bezpieczeństwo pracowników oraz klientów docierających każdego dnia do konkretnego biurowca. Przede wszystkim firmy deweloperskie dbają zatem o to, by przyszły biurowiec został wyposażony w nowoczesne systemy bezpieczeństwa. Mowa tutaj między innymi o alarmach przeciwpożarowych czy kamerach monitorujących obiekt (zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz) w zasadzie dwadzieścia cztery godziny na dobę. Często oprócz nowoczesnego sprzętu w nowoczesnych budynkach pojawia się także zatrudniona firma ochroniarska, która wpływa na bezpieczeństwo osób przebywających w budynku jeszcze bardziej. Elementem bonusowym jest w przypadku nieruchomości biurowych dobra lokalizacja. Należy zadbać o to, by nie znajdowała się ona w miejscu, w którym za dnia tworzą się na przykład korki. Z drugiej strony bardzo ważna jest dla przykładu obecność komunikacji miejskiej, ponieważ nie każdy pracownik czy klient musi być zmotoryzowany. Doskonale sprawdzają się zatem lokalizacje na obrzeżach dużych miast lub przy największych drogach dojazdowych. 

Elewacja i wystrój wnętrza

Istotnym aspektem każdego biurowca jest stworzenie innowacyjnej elewacji, której wygląd będzie przyciągał wzrok klientów z daleka. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile pracy należy włożyć w to, by daną elewację wykonać. Liczy się oczywiście nie tylko to, co znajduje się na zewnątrz, ale także wyposażenie wewnętrzne. Często z tego powodu prace wykończeniowe nieruchomości biurowych (ale nie tylko, bowiem taki wniosek można odnieść chociażby do nieruchomości mieszkalnych) trwają nawet kilka miesięcy. Wszystko po to, by zaspokoić potrzeby przyszłych klientów. 

Nowoczesność z pewnością jest dzisiaj w cenie. Należy jednak pamiętać, że musi to być nowoczesność funkcjonalna, którą wynajmujący będą mogli w jakiś sposób wykorzystać. Obok praktyczności od paru lat przy nieruchomościach (nie tylko biurowych, bowiem w tym kontekście warto wspomnieć chociażby galerie handlowe czy nieruchomości mieszkalne) pojawia się także aspekt wnętrz estetycznych. Wydaje się zatem, że idealny budynek łączy ze sobą wszystkie wymienione zagadnienia.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

DMC Firewall is a Joomla Security extension!