Charakterystyka poznańskich nieruchomości mieszkalnych

Poznań – stolica województwa wielkopolskiego – to piąte pod względem liczby mieszkańców miasto w Polsce. Znane między innymi z koziołków, rogali Świętomarcińskich czy międzynarodowych targów. Miasto stanowi nie tylko ważny ośrodek akademicki czy naukowy. Na jego terenie znajdują się również ważne instytucje kulturalne. Nic więc dziwnego, że z roku na rok mieszkańców w tym mieście przybywa. Mowa tutaj nie tylko o studentach, dla których możliwość nauki w Poznaniu z pewnością jest ogromną szansą, ale również o osobach dorosłych, przybywających do stolicy województwa wielkopolskiego w poszukiwaniu pracy. Podjęcie pracy nierzadko wiąże się z założeniem rodziny, a to z kolei powoduje, że mieszkańcy szukają dla siebie mieszkania na stałe. Mowa tutaj nie tylko o wynajmie, ale przede wszystkim o zakupie wymarzonego domu bądź mieszkania. Warto zatem wiedzieć, na jakie możliwości w tym kontekście możemy liczyć. Wbrew pozorom ofert wcale nie jest mało, a każdy zainteresowany znajdzie dla siebie idealną nieruchomość mieszkalną.

 

Kilka słów o Poznaniu

Stolica województwa wielkopolskiego może pochwalić się bardzo niskim wskaźnikiem bezrobocia. Przede wszystkim dlatego, że w mieście bardzo prężnie od wielu lat rozwijają się takie branże jak przemysł, turystyka, handel czy budownictwo. Na terenie Poznania działają również wspomniane już wcześniej Międzynarodowe Targi Poznańskie, których historia sięga roku tysiąc dziewięćset dwudziestego pierwszego. W stolicy Wielkopolski prężnie rozwija się również transport. Na terenie miasta znajduje się lotnisko międzynarodowe Ławica. Jeśli chodzi o komunikację miejską, z pewnością warto wspomnieć o tak zwanej PST-ce, czyli o poznańskim szybkim tramwaju. Władze dbają również o naturalne środowisko. Na przestrzeni ostatnich kilku lat pojawiły się (i nadal pojawiają!) nowoczesne ścieżki rowerowe. Dzięki temu wielu mieszkańców przesiadło się z samochodów na rowery. Warto dodać, że w dwa tysiące dwunastym roku na terenie samego Poznania (ścieżki rowerowe znajdziemy także poza granicami miasta) znajdowały się ścieżki o łącznej długości ponad stu dwudziestu kilometrów. W ostatnim czasie wprowadzono również akcję pod hasłem Poznański Rower Miejski. Osoby nieposiadające rowerów mogą założyć specjalną kartę, by w okresie letnim korzystać dostępnych na terenie całego miasta rowerów miejskich. Wszystkie wymienione elementy sprawiają, że mieszkanie w Poznaniu wydaje się dla Polaków atrakcyjne. Warto zatem sprawdzić, jakie nieruchomości mieszkalne oferowane są dzisiaj na szeroko pojętym rynku nieruchomości (zarówno wtórnym, jak i pierwotnym). 

Wieżowce na terenie Poznania

W stolicy województwa wielkopolskiego – jak w każdym dużym, polskim mieście – znajdziemy oczywiście wieżowce. Co ciekawe, pierwsze obiekty budowlane tego typu powstawały już w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia. Obecnie w mieście można wskazać przynajmniej kilkadziesiąt wieżowców, w którym mieszka znaczna część poznańskiego społeczeństwa. Oprócz wieżowców mieszkalnych, w Poznaniu znajdziemy również bardzo interesujące budynki wysokościowe przeznaczone do innych celów. Jest to chociażby Collegium Altum należące do Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Budynek ma ponad sto metrów długości i – co bardzo interesujące – był stawiany przez około dwadzieścia siedem lat.

Mieszkania od dewelopera

Jeśli chodzi o nowe mieszkania Poznań może pochwalić się naprawdę udanymi inwestycjami deweloperskimi. Na terenie miasta prężnie działa kilku sprawdzonych inwestorów, dzięki którym nowoczesne i komfortowe mieszkania pojawiają się na przestrzeni ostatnich lat w każdej istotnej dzielnicy Poznania. Nowe projekty można pochwalić nie tylko pod względem nowoczesności czy bezpieczeństwa. Wiele nowych budynków zachwyca swoją oryginalnością pod względem wizualnym. Projekty realizowane aktualnie przez inwestorów można obejrzeć na specjalnie stworzonych stronach internetowych. 

Mieszkania za miastem

Poznań jest pięknym miastem, w którym wiele osób uczy się i pracuje. Jak się jednak okazuje, wielu mieszkańców szuka swojego miejsca na tak zwanych osiedlach podmiejskich. Po ciężkim dniu w pracy warto odpocząć w ciszy i spokoju. To między innymi dlatego zapotrzebowanie na osiedla podmiejskie jest tak ogromne. Niemniej jednak trzeba zauważyć, że nowe budynki mieszkalne powstają również w centrum i także cieszą się zainteresowaniem ze strony mieszkańców Poznania. 

Domki jednorodzinne

Wiele osiedli mieszkaniowych w Poznaniu skupia się wokół domków jednorodzinnych. Co ciekawe, na terenie miasta powstają również całkiem nowe osiedla, na których budowane są wyłącznie domy jedno- i dwurodzinne. Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku osób, dla których liczy się znaczna przestrzeń mieszkalna. Domy jednorodzinne zwykle bywają dwukondygnacyjne, co z kolei przyczynia się do ich popularności. W jakich dzielnicach warto szukać nieruchomości tego typu? Szczególnie interesujące okazują się między innymi Winogrady (cieszące się zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na liczne tereny zielone w okolicy, takie jak na przykład park Cytadela). 

Poznańskie kamienice

Niezwykle urokliwe i klimatyczne – poznańskie kamienice. Czy warto decydować się na taki zakup? Z pewnością nie jest to opcja dla osób z ograniczonym budżetem. Nierzadko zakup kamienicy (np. od miasta) to ogromny wydatek. Dodatkowo należy liczyć się z różnymi remontami i wymianą niezbędnych instalacji (jeśli liczymy na nowoczesne mieszkanie). Niemniej jednak zdarzają się osoby, których marzeniem jest zamieszkać właśnie w starej, klasycznej kamieniczce.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

DMC Firewall is a Joomla Security extension!